Veslování

Veslování se řadí mezi velice zdravé sporty, při němž se současně posilují všechny hlavní skupiny svalů. Pomůžete tedy nejen rukám, ale i pažím, břichu, zádům, hýždím a rovněž zapojíte i vnitřní svalstvo. Pomáhá správnému držení těla a vyladí problémy s páteří. Veslování je dál přínosné srdci a plicím, tělo se lépe prokrvuje a toxiny se z organismu  plaví ven. Nafukovací čluny jsou výborné originální dárky pro vaše ratolesti.

K veslování jsou potřeba silná vůle, chuť, vesla a plavidlo. Záleží na každém, co upřednostňuje. Někdo rád loďky, druhý kajaky, kanoe, čluny.  Veslování se dělí na párové a nepárové. Veslovat může každý, komu je aspoň deset let. Nemusíte mít žádnou fyzickou kondici, protože díky tréninkům si ji vylepšíte. Zapojit se mohou i starší lidé, protože jde o bezpečný sport – nelze upadnout, sklouznout se, klouby se nezatěžují žádnými nárazy a poskoky.

Jakmile se vaše svaly unaví, nechte vesla v klidu a připevněte na čluny elektromotory s tichým chodem. Elektromotory vás snadno a za krátký čas dopraví na původní místo, odkud jste poctivě veslovali.