Poruchy prokrvení – křečové žíly

Ženy, které tráví hodně času na nohách, poznají tenhle problém. Permanentní zatěžování způsobuje únavu noh a může vést od poruch prokrvení až k nemoci žil a ke křečovým žilám. Kromě pocitů únavy se nedostatečná činnost povrchových žil často spojuje i s bolestmi nohou a jejich otoky. Při problémech s nohami musíme konstatovat, že negativní roli zde sehrávají boty.

Primitivní společnosti lidí, které obuv nepoužívají, trpí touto poruchou jenom zřídka. Na podporu krevního oběhu se často doporučuje nohy si občas vyložit. Někdy však není čas dopřát nohám odpočinek. Všeobecně se doporučuje předcházet těmto problémům zdravým způsobem života, ve kterém by neměli chybět procházky a běh. Velice účinné je plavání v studené vodě a nošení podporných stahujících punčoch. Důležité přitom je, aby se tlak punčoch od kotníku k stehnu postupně zeslaboval.

Tímto se anatomicky podpoří krevní oběh. A protože prevenci netřeba zanedbávat ani v tomto případě, řekneme si něco o prvních příznacích špatné krevní cirkulaci. Může se projevit vytrvalými, neobvyklými pocity chladu, pícháním, pálením nebo únavou v nohou, především na chodidlech. Další symptomy: ztráta kožního zabarvení nebo ochlupení, velice suchá kůže, celkové oslabení svalstva.

Nohy bychom si měli samozřejmě, každý večer umýt, držet je v teple a při prvních příznacích s nimi pravidelně cvičit. A nakonec ještě něco pro budoucí maminky. Poruchy překrvení a onemocnění žil jsou běžnou komplikací v těhotenství. V tomto období je důležité vyhýbat se stání a chození. V těchto případech je nejlepší prevenci nohy nepřetěžovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *