Ochraňte svůj domov před zloději

Domov, to je místo kam se každý z nás rád vrací a cítí se zde bezpečně. Nikdo by nechtěl, aby se mu do jeho místa dostal někdo cizí, někdo nezvaný. Při stavbě a zařizování domu je nutné brát v potaz i zabezpečení před zloději. Jak efektivně zabezpečit domov?

Bezpečnostní dveře a dveře

Bezpečnostní dveře a okna jsou jedním z nejdůležitějších prvků, který dokáže odlákat zloděje již na první pohled. Dveře a okna mají mimo ochrany před zloději mají i lepší tlumící vlastnosti a u dveří bývá i protipožární odolnost. Na trhu je mnoho firem, díky kterým si dokáže vybrat opravdu každý a výrobky sladit dle představ. Zde se nevyplatí šetřit a je lepší si připlatit. Mějte veškerá okna a dveře bezpečnostní, právě těmito místy jsou nejčastější vloupání.

Ze statistik vyplývá, že 70% zlodějů nemá problém s vloupáním přes klasické dveře. Při použití bezpečnostní dveří se 80% zlodějů nedostane dovnitř.

Bezpečnostní kamery

Další věcí, která efektivně odradí většinu zlodějů již na první pohled jsou bezpečnostní kamery. Kamerový systém by měl mít nahrávání se záznamem. Záznam by měl být uložený na disku nejméně týden či dva pro případ vykradení třeba na dovolené v zahraničí, kdy se člověk nemůže na záznam podívat ihned. Důležité je také rozmístění kamer tak, aby jedna kamera pokrývala obrazem druhou a opačně. Zloděj tak nemůže kameru otočit či odpojit, protože na ní má záběr jiná kamera.

Alarm

Pokud zloděje neodradí bezpečnostní dveře a okna, tak alarm je poslední možností. Nic nerozhodí zloděje víc, než když z ničeho nic začne houkat hlasitý alarm. Na výběr jsou čidla na otřesová čidla na okna, pohybové senzory a další. Doporučujeme alarm podporující GSM pro komunikaci s telefonem pomocí SIM karty a při každém opuštění domu mít alarm zapnutý.

Jak máte zabezpečený domov vy?