Mužská kosmetika

Ten kdo si myslí, že kosmetika je čistě ženská záležitost, se zcela určitě mýlí. Při bližším zkoumání dějin kosmetiky bychom totiž kromě jiného zjistili, že jako první začali zkrašlovací přípravky používat – muži. Jejich malování mělo sice spíše rituální charakter, ale byly to oni, kteří tenhle zvyk zavedli. I způsoby udržování svěžesti a krásy jsou v jejich případě jiné.

Například J. P. Belmondo považuje za ideální prostředek na odstranění škodlivin usazených v pórech mužské pokožky – koupel v pivu. Alan Delon, o kterém se říká, že za svůj „neustále mladistvý“ vzhled vděčí především omlazujícím kůrám v kosmetických salonech, si prý tvář myje ani ne mlékem jako Kleopatra, ale šampaňským!

Základem pánské kosmetiky je však holení. A jelikož přípravky na holení obvykle kupuje svým partnerům my, ženy, měly bychom o nich vědět, že holící krémy jsou vhodné na normální až mastnou pleť. Na suchou a přecitlivělou pokožku se doporučuje spíše pěna, gel nebo speciální mléko. Po holení by mělo být samozřejmostí použít vodu po holení (after shave), která díky svým speciálním účinkům stáhne cévy, zastaví případné krvácení a pokožku dezinfikuje. Nejnovější vody po holení už obsahují výživné a regenerační složky, které pleť také ošetří.

Muži, kteří mají po holení navzdory ošetření podrážděnou pleť, by ji měly upokojit teplými obklady z odvaru heřmánku, řepíku nebo vlažné borové vody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *