Koronavirus mapa podle okresů

Covid-19 nebo-li Koronavirus je aktuálně nejdiskutovanější téma ve světě. Jedná se o hrozbu, které podlehlo již 40 000 lidí z celého světa. V Evropě je největší nákaza v Itálii a Španělsku, kde zhruba 10% nakažených lidí nemoci podlehne.

Česká republika zavedla řadu opatření pro snížení nákazy tohoto viru. Mezi nařízení patří například karanténa, tedy zákaz vycházení osob mimo důležitosti jako je cesta do práce, do lékárny či pro jídlo. Dalším opatřením je povinnost nosit zakrytá ústa a nos mimo domov a kompletní zavření hranic ČR.

Mapa koronaviru v ČR podle okresů

V ČR je aktuálně nejvíce nakažených logicky v Praze. Aktuální Koronavirus mapa podle okresů umožňuje lidem zjistit informace jak jsou konkrétní kraje postiženy tímto virem. V současné době je u nás zaznamenáno celkem 6 úmrtí a 10 vyléčených osob.

Prevence před Koronavirem

Prevencí před Koronavirem je dodržování základních hygienických pravidel. Tedy důkladné mytí rukou a potravin. Nedoporučujeme se stýkat s dalšími osobami, které by vás mohli potencionálně nakazit. Doporučujeme používat antibakteriální mýdla a gely + igelitové či gumové rukavice, které zabrání kontaktu viru s pokožkou. Dodržujte povinnou karanténu.

Koronavirus se stále vyvíjí a mutuje, proto se objevují nové příznaky koronaviru

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *