FIO banka – internetbanking

FIO banka nabízí více než 70 poboček po České republice a je ryze českou bankou s českými majiteli. FIO banka poskytuje klasické bankovní služby i zprostředkovávání obchodů s cennými papíry.

FIO banka – hlavní výhody

  • vedení a zložení účtu zdarma
  • neomezený počet příchozích a odchozích plateb
  • běžné bankovní služby bez poplatku
  • 10 výběru z bankomatů FIO zdarma
  • vydání karty zdarma
  • možnost vlastního čísla účtu
  • žádné zbytečné chození na pobočky
  • přehledné mobilní bankovnictví

Kód banky

Každá banka má svůj specifický kód, který je umístěn v běžném formátu za číslem účtu. Uvedeme si příklad smyšleného čísla účtu 122111334/2222. Kód banky je zde tedy údaj za lomítkem – 2222. Kód banky je nedílnou součástí čísla účtu, nelze bez něj odeslat platbu. Kód FIO banky je 2010.

Bankomaty a pobočky – FIO banka

FIO banka je zaměřena převážně na bezkontaktní platby a proto zde není k dispozici tolik bankomatů jako nabízejí ostatní banky. Veškeré dostupné FIO bankomaty a pobočky naleznete na oficiálním webu banky.

Založení účtu zdarma

Založení účtu u FIO banky je zcela zdarma a lze ji snadno vyřídit z pohodlí domova či na některé z poboček banky. Samotné vyřízení nezabere více než 10 minut a je potřeba pouze průkaz totožnosti a 100 kč, které slouží jako minimální zůstatek. Při online žádosti o založení účtu je následně nutná návštěva na pobočce kvůli podepsání smlouvy. Pobočku si vyberete dle sebe.

Internetbanking – první přihlášení

Po založení účtu a podepsání smlouvy Vám zákazník na pobočce odešle pomocí SMS zprávy náhodně vygenerované heslo k přihlášení do internetového bankovnictví. Přihlášení probíhá na stránkách FIO banky a je k němu mimo vygenerované heslo potřeba i uživatelské jméno, které jste si sami zvolily při vyřizování žádosti o založení účtu. Po prvním přihlášení se objeví žádost o vytvoření nového hesla, které si můžete zvolit dle vlastního uvážení.

Nová platební karta

FIO banka - platební kartaNovou platební kartu lze získat k účtu po vložení minimálního zůstatku 100 kč. O kartu lze požádat online v internetovém bankovnictví FIO banky (FIO internetbanking). Odpadá tak nutnost chodit na pobočku. Po přihlášení do internetového bankovnictví se v horní části nachází odkaz „+ nový produkt“.  Po kliknutí na odkaz stačí jen vybrat odkaz se žádostí o novou platební kartu, kde se vybere typ karty a místo doručení. Karta dorazí obvykle do sedmi dnů.

FIO karta – aktivace

Nová karta je z bezpečnostních důvodu neaktivní. Aktivace se provádí v internetovém bankovnictví v sekci platební karty a přehled karet. K aktivaci je potřeba opsat poslední čtyřčíslí z karty a zadat nový PIN o 4 číslech.

FIO Smartbanking

FIO banka nabízí nejen přehledné internetové bankovnictví, ale také smartbanking, tedy přehlednou aplikaci pro chytré telefony. Aplikace je dostupná pro Android, iOS a Windows Phone.

Stažení: Android / iOS / Windows Phone

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *