Co je Facebook?

Internetová aplikace Facebook je sociální síť, ve které se můžete připojovat k různým skupinám lidí, potkávat staré i nové tváře, používat desítky tisíc aplikací i vytvářet své vlastní aplikace. Komunikace se svými přáteli probíhá veřejně (přes takzvanou Zeď) či soukromně (chat nebo zpráva). Máte možnost nahrávat libovolné množství fotek a videí. Nejen, že se můžete připojovat ke statisícům sociálních a dalších různě zaměřených skupin, ale můžete i tyto skupiny sami zakládat.

Neznalci cizích jazyků, nebojte se.

Mateřským a tudíž i hlavním jazykem Facebooku je sice angličtina, ale už teď je síť částečně přeložena do sedmdesáti jazyků – včetně češtiny. Čeština vás doprovází při registraci, při brouzdání v profilech a hlavních stran a u dalších různých zákoutích, které se již často prolínají s angličtinou, kde čeština jen nastiňuje základní myšlenku dané funkce nebo aplikace.

Rychlá orientace a inteligentní navigační systém.

Nemusíte se obávat nějakého složitého systému, kterému ani v nejmenším nebudete rozumět. Kromě výše zmiňovaného „pomocníka“ v podobě českého jazyka, je Facebook sám o sobě přehledný a využívá informační systém, který usnadňuje pohyb v síti. Aktualizace stavů, událostí a novinek, vyhledávání potencionálních přátel na základě vyplněných údajů a stálý přehled o tom, kdo/kdy/kam vám co napsal, poslal či udělal (takzvané Upozornění).

Světoběžný pojem aneb mám být „in“?

Facebook je největší společenská síť na světě. Systém nasbíral během pěti let svého působení na internetu přes 200 milionů aktivních uživatelů a počet neustále roste (na podzim 2009 je už čítáno přes 350 milionů uživatelů). S vyšším počtem uživatelů roste vyšší počet funkcí a aplikací, které slouží pro zábavu. Facebook je zkrátka pojem, který se šíří světem skrz na skrz. A tak se sami sebe ptáte, jestli se máte přidat nebo ne. Inu, za zkoušku nic nedáte, Facebook je zcela zdarma.

Hry na Facebooku

Facebook není jen pro psaní a přidávání fotek, je zde i řada opravdu chytlavých her. Mezi nejlepší hry patří hra Happy Aquarium a Pet Society

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *