Box A Bojové Sporty

Zajímáte se o bojové sporty? Upřednostňujete sílu, správnou techniku boje, taktiku, filozofii? Mezi zajímavé bojové sporty patří například taekwondo, kde se kromě úderů, kopů, úskoků, bloků, výskoků a úhybů, učí sebedůvěře, sebeovládání a tím vynikající sebeobraně. Ruské bojové umění systema (též nazýváno samba) má bohatou tradici a soustřeďuje se na útočení a obranu v extremních podmínkách. Na špičku popularity se v poslední době dostává dynamická capoeira.

Síla a vytrvalost se získá především pravidelnými tréninky. K lepší fyzické i psychické kondici pomůže mezi jinými běh, posilovna, jízda na kole, plavání a skákání přes švihadlo. Potřeba jsou různé cvičební pomůcky, zejména boxovací pytle, které neslouží jenom pro potřeby boxerů, ale i ostatním osobám k lepší fyzičce nebo odreagování.

Do boxovacích pytlů nebušte holýma rukama, ale používejte speciální rukavice či bandáže. Existují tvrdší a méně tvrdé boxovací pytle. Plní se různými materiály jako nadrceným textilem a pískem pro získání vyšší tvrdosti a váhy.